آموزش ثبت نام و داشبورد کلاب دامین

آموزش ثبت نام و داشبورد کلاب دامین

نویسنده: mho3en | تاریخ ایجاد: 1400/05/31 14:54:49 | تاریخ بروزرسانی: 1400/06/06 13:30:32

 

 

مقدمه

ثبت نام

داشبورد

    فعالیت های اخیر

دامنه

    ثبت دامنه برای فروش

    ثبت گروهی دامنه

    فعال کردن دامنه

    دامنه های من

    ویرایش دامنه

حساب کاربری

    تغییر گذرواژه

    ویرایش اطلاعات حساب کاربری

    انتخاب عکس کاربری

    تغییر شماره همراه

 

مقدمه

سلام میکنم خدمت تمام دوستانی که همراه ما هستند.

بنده در خدمتتون هستم با معرفی و آموزش جامع سایت کلاب دامین و ابزار هایی که در این سایت به شما ارائه میشه.

در مرحله اول یکم بیشتر با کلاب دامین آشنا میشیم. کلاب دامین در واقع یه محیط تخصصی در زمینه دامنه است که شما با ورود و استفاده از اون میتونید هر نیاز و یا اشکالی که با دامین مربوط میشه رو برطرف کنید.

اگه بخوام کمی گسترده تر بگم شما در کلاب دامین میتونید به صورت خودکار دامنه ثبت، تمدید کنید و اقدام به خرید و فروش کنید و البته از همه مهم تر شما در کلاب دامین میتونید از سرویس whois هم به صورت رایگان استفاده کنید. در کنار این امکانات شما میتونید مقالات به روز زیادی مربوط به دامین رو هم بخونید. خلاصه که در کل کلاب دامین یه محیط به شدت جذابه که میتونه یه بخش جدا نشدنی از زندگی تمام کسانی که با دامین و دنیای وب سروکار دارن باشه.
 

ثبت نام

برای ثبت نام در کلاب دامین می توانید از دکمه شروع رایگان در صفحه اصلی استفاده کنید.

زمانی که اطلاعات خواسته شده را پر کنید و دکمه ثبت نام را انتخاب کنید،‌ پیامکی حاوی کد برای شماره همراه شما ارسال میشه که باید اون رو در قسمت مورد نظر وارد کنید و حالا ثبت نام شما تموم شده و شما حالا یکی از اعضای کلاب دامین هستید.

بعد از ثبت نام شما به صفحه ورود منتقل می شوید. اینجا لازمه شما یک بار دیگه اطلاعات ورود خودتون رو وارد کنید. سپس شما با انتخاب دکمه ورود به داشبورد میتوانید وارد داشبورد کاربری خود شوید.

داشبورد

اطلاعات دامنه ها تون رو بالای صفحه مشاهده میکنید. و همچنین از همین جا می توانید فعالیت های اخیر تون رو ببینید.
 

 1) فعالیت های اخیر

شما از قسمت فعالیت های اخیر میتوانید تمام فعالیت های انجام شده با حساب کاربری تون رو با تمام جزئیات ببینید و می توانید با انتخاب گزینه مشاهده بیشتر تمامی فعالیت هاتون رو مشاهده کنید.

2) ثبت دامنه برای فروش

با انتخاب گزینه دامنه برای فروش از منو سمت راست داشبورد و انتخاب ثبت دامنه ی جدید شما میتوانید دامنه ی خود را در سایت ما ثبت کنید و برای فروش بگذارید.

آدرس دامنه خود را در فیلد مشخص شده وارد کنید و روی ارسال کلیک کنید.

حالا دامنه شما در سامانه ما ثبت شده است. اما برای نمایش آن باید آن را فعال کنید، در غیر این صورت دامنه شما پس از ۷ روز حذف می گردد.

3) ثبت گروهی دامنه

شما برای ثبت گروهی دامنه باید از منو سمت راست داشبورد دامنه برای فروش > ثبت دامنه گروهی را انتخاب کنید تا وارد صفحه ثبت گروهی دامنه شوید.

در قسمت آدرس دامنه آدرس دامنه های مورد نظر خود را وارد کنید.

توجه کنید بین هر دامنه باید یک اینتر بزنید!

پس از وارد کردن آدرس دامنه هاتون نحوه احراز که پایین تر توضیح دادیم رو انتخاب کنید و کلید ارسال رو بزنید.

حالا دامنه شما در سامانه ما ثبت شده است. اما برای نمایش آن باید آن را فعال کنید، در غیر این صورت دامنه شما پس از ۷ روز حذف می گردد.
 

فعال کردن دامنه

در صفحه ویرایش دامنه وضعیت دامنه قابل مشاهده است. شما با سه روش مختلف میتوانید دامنه خود را احراز کنید تا کمتر از ۴ ساعت در سامانه ما فعال شود.

۱. نیم سرور های شانسی

با انتخاب این گزینه و دکمه بروزرسانی دو نیم سرور شانسی پایین صفحه به شما نمایش میدهد که باید این نیم سرور ها رو در دامنه خود ثبت کنید تا فعال شود.

۲. نیم سرور های اختصاصی

با انتخاب این گزینه و دکمه بروزرسانی دو نیم سرور اختصاصی شما به شما نمایش داده میشود که همین نیم سرور ها در صفحه پروفایل شما هم به شما نمایش داده میشود و هیچ وقت تغییر نمیکند و شما میتوانید با خیال راحت از نیم سرور های اختصاصی تون استفاده کنید.

۳. TXT RECORD

با انتخاب این گزینه و دکمه بروزرسانی یک TXT RECORD به شما نمایش داده میشود که شما باید در پنل هاست یا دامنه خود این TXT RECORD را ثبت کنید.

 

حالا با تنظیم کردن یکی از موارد بالا دامنه شما بعد از ۴ ساعت فعال میشود و شما میتونید اطلاعات دامنه تون رو (قیمت و توضیحات) تنظیم کنید.


 

دامنه های من

شما از منو سمت راست داشبورد، دامنه برای فروش > دامنه های من، میتوانید لیست تمام دامنه هاتون رو مشاهده کنید، دامنه هاتون رو فیلتر کنید، بین دامنه هاتون جستجو کنید و از ستون عملیات دامنه تون رو ویرایش کنید یا با کلیک روی آیکون چشم صفحه دامنه تون رو مشاهده کنید (توجه اگر دامنه شما فعال شده باشد می توانید صفحه دامنه تون رو مشاهده کنید، در صورت غیر فعال بودن دامنه آیکون چشم خاموش میشود.)

 

ویرایش دامنه

در صفحه ویرایش دامنه وضعیت دامنه رو مشاهده میکنید که در صورت غیر فعال بودن، باید آن را فعال کنید و در زمان فعال بودن دامنه شما میتوانید توضیحات خودتون رو در مورد دامنه وارد کنید و همچنین قیمت مورد نظرتون رو وارد کنید.

توجه داشته باشید اگر باکس قیمت را خالی وارد کنید به صورت توافقی در سیستم ثبت می شود.

و سپس با انتخاب کلید بروزرسانی تغییرات خود را ثبت کنید.

 

حساب کاربری

شما با انتخاب حساب کاربری > مشاهده حساب کاربری از منو سمت راست می توانید اطلاعات حساب کاربری خودتون رو مشاهده کنید و در صورت نیاز اطلاعاتتون رو ویرایش کنید.
 

تغییر گذرواژه

با انتخاب گزینه تغییر گذرواژه وارد صفحه تغییر گذرواژه می شوید و از اونجا با وارد کردن گذرواژه قبلیتون میتوانید گذرواژه جدید را وارد کنید و گزینه ثبت رو بزنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

ویرایش اطلاعات حساب کاربری

شما با انتخاب گزینه ویرایش می توانید اطلاعات کاربری خودتون رو (نام، نام خانوادگی، ایمیل) تغییر دهید و میتوانید از قسمت توضیحات یک بیوگرافی در مورد خودتون بنویسید، باید توجه کنید که بقیه کاربر های سایت میتوانند مشاهده کنند.

 

انتخاب عکس کاربری

شما کمی پایین تر میتوانید از طریق انتخاب گزینه بارگذاری تصویر عکس کاربری خودتون رو انتخاب کنید (حتما توجه کنید عکس انتخابی شما نباید حجم زیادی داشته باشد) بعد از بارگذاری تصویر و انتخاب کادر مورد نظرتون دکمه تایید تصویر برای آپلود رو انتخاب کنید.

 

بعد از انجام تغییرات مورد نظر برای ثبت اون پسورد خود رو انتهای صفحه وارد کنید و دکمه ثبت رو انتخاب کنید.

تغییر شماره همراه

شما با انتخاب حساب کاربری > تغییر شماره همراه از منو سمت راست می توانید شماره همراه خود را با وارد کردن شماره همراه فعلی، شماره همراه جدید و گذرواژه، پیامکی حاوی کد برای شماره همراه شما ارسال میشه که باید اون رو در قسمت مورد نظر وارد کنید.

اینجا شماره همراه شما با موفقیت تغییر میکند.